Duben 2011

Jack russel terier

30. dubna 2011 v 16:44 | Aďa♥ and Kama♥ |  Tériéři

Povaha plemene

Jack Russell je odvážný a nebojácný pes, je velmi bystrý a inteligentní, živý, přátelský a sebevědomý.

Popis Jack Russell teriéra

Kohoutková výška Jack Russella se pohybuje mezi 25 až 30 cm (platí, že na 5 cm kohoutkové výšky, má být hmotnost 1 kg).
Čenich je poměrně velký a černý. Jack Russell teriér má velmi silné a široké zuby v nůžkovém skusu. Oči tvaru mandle jsou malé, tmavé a jiskrné s bystrým výrazem, nesmí vystupovat. Oční víčka jsou těsně přilehlá, okraje černě pigmentované. Uši jsou zavěšené a velmi pohyblivé. Hlavu nosí tento teriér velmi elegantně.
Hrudník je více hluboký než široký, žebra dobře klenutá, směrem k zádi se zplošťují. Vrchol hrudní kosti přesahuje ramenní kloub. Tlapy jsou kulaté a pevné, polštářky tvrdé, klenuté. Ocas visí v klidu, volně, při pohybu je vztyčený, pokud je ocas kupírovaný, měl by být při vztyčení v úrovni uší.
Srst Jack Russell teriéra může být jak hladká, tak drsná. U obou variant musí být tuhá, uzavřená a hustá. Srst je velmi odolná proti nepřízni počasí. Zbarvení je celobílé, nebo s černými, tříslovými až hnědými, citronovými nebo trikolorními znaky. Bílá barva musí vždy převládat. Barevné odznaky by měly být omezeny na hlavu a kořen ocasu.

Jack Russel Teriér - Plemena psů, psí plemena - Jack Russel Teriér
Bišonek a o něm...

25. dubna 2011 v 15:17 | Áďa a Kama♥ |  Společenská plemena

Bišonek je veselý a hravý malý pejsek, se živou chůzí, s kadeřavou, dlouhou, měkkou a sněžně bílou "labutí" srstí a s vesele důstojným ocasem.

POPIS:
Bišonek je veselý a hravý malý pejsek, se živou chůzí, s kadeřavou, dlouhou, měkkou a sněžně bílou "labutí" srstí a s vesele důstojným ocasem. Nos je okrouhlý, černý, jemně zrnitý a lesklý. Rty jsou tenké a černé. Líce jsou jemné, ne příliš svalnaté. Oči má velmi tmavé, s tmavými očními víčky, kulatého, nikoli mandlového tvaru, živé, ne příliš velké, neukazují žádné bělmo a nesmí být příliš vystouplé. Uši jsou zavěšené a dobře porostlé dlouhou, jemně vlnitou srstí. Krk je vcelku dlouhý, nesený hrdě a vysoko, jeho délka je zhruba v třetině délky těla. Ocas je posazený poněkud níže, než u Pudla, je nesený vzhůru, není rolovaný, ale půvabně zatočený přes linii páteře.
VÝŠKA:
Výška v kohoutku by neměla přesahovat 30 cm. Menší rozměr je výhodou.
SRST:
Bišonek má srst jemnou, hedvábnou a velmi kadeřavou. Jeho spirálovitá srst připomíná srst mongolských koz, není však provázkovitá, měří 7 až 10 cm. V základě je přiznáno pouze bílé zbarvení, některé kluby však do 19 měsíců věku Bišonka také krémové nebo meruňkové skvrny na bílém podkladě.
Poznáš co to je za psa...

24. dubna 2011 v 19:24 | AdeŁŁ a Kama♥ |  Otázečky
Jaký je to druh plemena psa?


Bernardýn

24. dubna 2011 v 12:15 | Ad飣 a Kama♥ |  Honiči, bazváři a příbuzná plemena
Bernardýn je plemeno psa, které je spjato se zachraňováním lidí z lavin. To je však sporné. Jisté je to, že Hospic sv. Bernarda svého času choval tyto psy již od roku 1660, používal je však pro tah. Bernardýn je velké plemeno, které se rozhodně nehodí do města, průměrně se dožívá 11 let.

Popis těla

Bernardýn by měl být vzhledově impozantní a harmonický, dobře osvalený pes.Mohutná a impozantní hlava s přátelským pohledem,oči jsou středně velké, přiměřeně hluboko vsazené, okraje horních i spodních víček má malý záhyb. Horní pysky jsou silně vyvinuty převislé, dolní okraj tvoří dlouhý oblouk, koutky jsou viditelné. Ušní boltce jsou jemné,trojúhelníkového tvaru se zaoblenou špičkou,zadní okraj boltců lehce odstává a přední přiléhá k lícím. Má velmi hustou srst s bohatou podsadou, jsou dvě variety krátká a dlouhá srst. Ocas je velmi silný, dlouhý a těžký, měl by dosahovat nejméně k hleznům, v klidu visí rovně dolů nebo je lehce stočen nahoru v dolní třetině, při vzrušení je nesen výše. Tlapy jsou široké, uzavřené se silnými vyklenutými prsty, jsou pevné. Bernardýn je většinou velmi dobře osvalen.

Labrador

23. dubna 2011 v 14:35 | Ad飣 a Kama♥ |  Retrívři, slídiči a vodní psi
Labradorský retrívr je plemeno psů původem z New Foundlandu. Angličtí lovci ho přivezli do Velké Británie a zde labradory také vyšlechtili. Patří do skupiny retrívrů.

Labradorský retrívr má velmi milou a přátelskou povahu, je bystrý a oddaný svému pánovi. Velice dobře se cvičí, rád pracuje a plní povely s velkou radostí. Jeho další předností je výborný čich a skvělé plavecké schopnosti. Je to vyloženě vodní pes, milovník všech kaluží, rybníků a potůčků. Má blány mezi prsty. Je to také vynikající aportér. Tato rasa byla původně vyšlechtěna k přinášení zastřelených kachen či zajíců při lovu. V současnosti se využívá spíše jako pes společenský, canisterapeutický či slepecký. Je to právě díky snadnosti jeho výcviku.
Slepcům slouží labradorští retrívři jako velmi dobří asistenti (pomáhají přecházet ulici, dokážou cokoliv podat, atd.). Postiženým lidem jsou schopni pomáhat sundat jednotlivé kusy oblečení, otvírat dveře a jiné věci, které by tito lidé sami nedokázali. Labradoři jsou vhodní i k dětem, protože ve většině případů postrádají agresivitu a jsou velmi milí. Naopak se labradoři příliš nehodí na ostrahu a hlídání objektů. Potřebují lidskou pozornost a laskavou péči, nejsou rádi sami.

Vhodné sporty
Díky výborným schopnostem aportovat a učit se novým věcem, jsou pro labradory vhodné agility nebo aportování. Mezi jeho sporty samozřejmě musí být i plavání.Německý boxer a něco o něm

22. dubna 2011 v 11:08 | AdeŁŁ a Kama |  Společenská plemena
Německý boxer je velmi pyšný, sebevědomý a hravý pes. Je to jeden z největších úspěchů chovatelů, kteří šlechtili psy v Německu v předminulém století. Dožívá se okolo 12 let. Dnes je z něj společník, dříve to byl honák a hlídač.

Chování a potřeby psa
Boxer je pes pevných nervů, sebevědomý, klidný a vyrovnaný. Jeho povaha je mimořádně důležitá a je třeba jí věnovat starostlivou péči. Jeho příchylnost a věrnost pánovi a k celé jeho rodině, jeho ostražitost a neohrožená odvaha při obraně osob i majetku jsou odedávna příslovečné. V rodině je nezáludný a otevřený, ale vůči cizím je nedůvěřivý; veselý a přátelský při hře, ale nebojácný, jde-li do tuhého. Snadno se vychovává díky své ochotě se podřídit, díky své energii a odvaze, své přirozené ostrosti a výbornému čichu. Díky své nenáročnosti a čistotnosti je současně příjemným a cenným partnerem pro rodinu, ale současně také výborným obranářem, společenským nebo služebním psem. Jeho povaha je čestná, bez falše a lstivosti, a to platí i do vyššího věku.

Popis těla
Boxer je středně velký, hladkosrstý, podsaditý pes krátké a kvadratické stavby těla a silných kostí. Jeho osvalení je suché, silně vyvinuté a plasticky vystupující. Jeho pohyb je živý, plný síly a ušlechtilosti. Boxer nesmí být nemotorný ani těžkopádný, nesmí být ani příliš lehký nebo chrtovitý.

¨

Popis belgického ovčáka

13. dubna 2011 v 17:57 | AdeŁŁ a Kama |  Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Informace o plemeni
Belgický ovčák jsem pes střední velikosti, harmonických proporcí, spojující eleganci a sílu Belgický ovčák je pes středního vzrůstu, jeho svalstvo je suché a pevné, formát kvadratický jsem pes velmi otužilý a schopný odolávat různým výkyvům povětrnostních podmínek, jež jsou v mé domovině belgickém podnebí tak časté. Díky harmonii tvarů a hrdému nesení hlavy působím dojmem robustní elegance, která představuje hlavní znak zástupců mého ušlechtilého pracovního plemene Belgický ovčák. Jednoduše řečeno jsem původně pes ovčácký, dnes pes pracovní (hlídač, obranář, stopař), všestranný, stejně jako rodinný pes což vidíte na mé fotce, kde si trůním v kuchyni na lavici společně se svým pánem, který neni vidět :).

Belgický ovčák

Povaha plemene
Belgický ovčák je pes ostražitý a aktivní, překypuji vitalitou a jsem vždy připravený k akci. Mám vrozenou schopnost hlídat stáda. Belgický ovčák v sobě spojuje vzácné kvality nejlepších hlídacích psů. Jsem vždy připraven bez váhání, houževnatě, úporně a razantně bránit svého pána. Spojuji všechny vynikající kvality ovčáckého psa, hlídače, obranáře a služebního psa. Jsem živý a čilý temperament a smělý charakter bez známek strachu či agresivity. To Vám musí být jednoznačně patrné z mého držení těla a ve věrném, hrdém a pozorném výrazu jiskřících očí na mé fotografii. Belgický ovčák mé ideální proporce. Výška: Ideální výška je 62 cm u psů a 58 cm u fen. Tolerované meze: o 2 cm méně a o 4 cm více. Váha: Psi přibližně 25-30kg. Feny přibližně 20-25 kg.popis border kolie

1. dubna 2011 v 13:47 | AdeŁŁ a KamiŁŁa |  Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Border kolie je plemeno psa s enormní inteligencí, vyžaduje smysluplnou práci s možností vlastní iniciativy. Vlastnosti border collií jsou v mnohém smyslu výjimečné. Učí se velmi rychle, vyžaduje ale energické jednání a jasné povely. Protože bývá na jednání svého pána velmi fixovaná, dovede vycítit co chce a reaguje téměř okamžitě po vyslovení povelu.

Border kolie je pes dobrých proporcí jehož půvab a ladné rysy jsou v harmonii s dostatečnou tělesnou stavbou. Tato dokonalá vyváženost tělesných linií zpúsobuje, že je pes schopen podávat vytrvalé výkony. Border kolie mívá převážně černo-bílé zbarvení, ale jsou také hnědo-bílé, trikolorní, blue-merle a red-merle. Jsou i další zbarvení jako sadle a sable merle.

Chovu border kolií v ČR totiž škodí ,,povyk" o tzv. ,,hyperaktivních psech", kdy jsou border kolie vylíčeny jako zvířata, při jejichž pořízení musíte vynaložit spoustu energie a trávit se psem celý den běháním za ovcemi. Někteří jedinci v ČR se prosadili jako vodící psi a tím bylo učiněno zadost pověstem o hyperaktivitě border kolií. Pro svou naprosto neagresivní povahu jsou velmi vhodné k dětem všech věkových kategorií. Border kolie okouzluje svou přirozeností, obratností, bystostí a svou touhou zalíbit se svým lidem. Border kolie se pro svou schopnost empatie a citlivosti používá k canisterapii - tito psi absolvují speciální zkoušky a mají povolený vstup do nemocnic a ústavů jako společníci k lidem a dětem.

Nejvíce se však border kolie uplatňují v psích sportech, kde bývají borderky absolutním nebo nejvýše nasazeným favoritem. Své přednosti uplatňují například v agility, sportovním výcviku a dogfrisbee.toto je známá borderka z talentmánie Keysi
i toto je Keysi