Listopad 2011

Americký staforšírský teriér

17. listopadu 2011 v 12:32 | Adell a Kama |  Tériéři

Povaha plemene

Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, je to pes vhodný k dětem i do bytu. Je to typický ochranitel a obranář. Přestože je příslovečně odvážný, pokud je správně vychován, není nikdy agresivní. Pokud však byl vychován nedůsledně, může být agresivní vůči jiným psům a nedůvěřivý k cizím lidem. Přeci jen jsou v jeho krvi geny zápasníků. Někdy je poněkud tvrdohlavý, a proto vyžaduje opravdu disciplínu. Je velmi pohyblivý a čilý a neobyčejně zvídavý ke svému okolí. Je to dobrý krysař, ale i osobní strážce. Ve vypjatých situacích se umí rychle a správně rozhodnout, jinak je ale klidný a mírný.

Popis amerického staforda

Americký stafordšírský teriér je menší podsaditý až zavalitý pes. Vyzařuje z něho síla a výkonnost. Výška v kohoutku je 43 až 48 cm a váha 18 až 23 kg. Hlava je klínovitá s širokou lebkou, zřetelnými lícemi a kulatou, silnou tlamou. Oči má tmavé, posazené široko od sebe, bez růžových víček. Uši jsou krátké polo- nebo zcela vztyčené, dnes již nekupírované. Silný krk a mohutné svalnaté plece přecházejí v krátký hřbet, mírně se svažující k zádi. Žebra jsou dobře klenutá, ocas je krátký, nízko posazený, kuželovitě se zužující a dnes již také nekupírovaný. Končetiny jsou silné, dobře osvalené se středně velkými tlapami. Srst má americký stafordkrátkou a lesklou, drsnou na dotek a hustou. Je buďto jednobarevný, nebo skvrnitý, nikdy by však neměl být zcela bílý. Průměrný věk tohoto plemene je 12 let.
Sorry...

17. listopadu 2011 v 12:14 | Adell |  Informace
Ahoj, ozývá se jenom Adell s tým, že na tento blog nemám čas...
Proč? Dostala jsem 5 z přírazu. Mamka mě moc přes týden nechce pouštět
na notebook. Jsem z té 5 taková blbá. Chtěla bych být veterinářka a k tomu
potřebuju příraz, ale kámoška říkala, že takové zápisy tam nebudou.
Učitel přírazu nám dává takové zápisy, z které by klidně udělal
knihu! Mamka už se na mě moc nezlobí...
Taky máme dělat nový pokoj, takže zase se sem nedostanu :(.
Tak moc sorry!! Ale Kama určitě sem bude vkládat články, tak žádné
pozastavení nebude!

Vaše Adéll


Výměna ikonek

12. listopadu 2011 v 9:43 | Adell a Kama |  Blog
Tady tato ikonka slouží jako taková malá ikonka. Bude to výhodné pro obě strany.

Tvá ikonka bude ve volitebném spodním boxu. Bude viditelná furt...
A tak do komentářů napiš:

1) Přezdívku
2) Blog
3) Kde najdu tvou ikonku
4) Kde bude ta moje ikonka

Moji ikonku hned vložte také na svůj blog. My také co nejdříve ju tam vložíme, tak tady je naše ikonka ↓


Rozcestník - blog

12. listopadu 2011 v 9:34 | Adell a Kama


Afgánský chrt

11. listopadu 2011 v 18:46 | Adell a Kama |  Chrti
Afghánský chrt je nezávislý, hrdý a důstojný. Doma je tento inteligentní pes ztělesněním klidu, venku je však živý a ostražitý. Má silně vyvinutý lovecký pud. I když se snaží co nejlépe vyhovět svému pánovi, poslušnost mu není vlastní. Průměrný afghánský chrt štěká velmi málo, dokáže se však přesvědčivě postavit za svěho pána, je-li v nouzi, a projevit velkou odvahu. Psi mohou vystupovat dominantně vůči jiným psům. Afghánský chrt nemá rád familiární přístup od lidí, které nezná. Sám se rozhodne, zda se chce seznámit. Psi se mohou chovat dominantně vůči jedincům stejného pohlaví. Pokud děti psa respektují a nepopichují jej, žije s nimi v harmonii. Tento přístup však nelze očekávat od malých dětí, a proto se afghánský chrt více hodí do rodiny se staršími dětmi. Kočku, která již v domácnosti je, přijme bez problémů. Cizí prchající kočky však bude pronásledovat, neboť má v povaze pustit se za vším živým, co rychle utíká. Afghánský chrt je psem pro milovníky tohoto plemene, kteří dokáží ocenit jeho nezávislou a někdy nevyzpytatelnou povahu.
Afghánský chrt není pes pro nezkušené. Má příliš nezávislou povahu a jeho výchova není jednoduchá. Naprostou poslušnost od něj nelze nikdy očekávat. Kříkem a bitím si jeho respekt nevynutíte, bude vás ignorovat. Pevným a rozhodným, avšak mírným vedením u něj pořídíte nejvíce.
Zdroj ↓

formspring.me


Nový začátek!

7. listopadu 2011 v 16:58 | AdeLL a Kama
Zdravím, určitě jste si všimli, že máme nový design! Je krásný od Marry, tak jí moc děkujem!
Také začnem na tento blog chodit, ale třeba 10 článků za den, tak to vůbec. Dneska žádný článek už nepřidáme,
äkorát jsme došli z procházky. Takže zítra budou nějaké články (možná jenom 1)! Tak ahoj!!

AdeLL a Kama