Prosinec 2011

Pinč německý

30. prosince 2011 v 18:09 | Adell |  Pinčové, knírači, molossoidní psi, švícarský salašničtí psi
Středně velký hladkosrstý pes kvadratické tělesné stavby, působící elegantním dojmem. Hlava dlouhá, s vysoko nasazenýma překlopenýma ušima ve tvaru písmene V. Hřbet krátký, jeho délka odpovídá kohoutkové výšce. Ocas vysoko nasazený, zkracuje se asi na tři články. Srst krátká, přiléhavá, hustá a lesklá. Zbarvení: jednobarevné hnědočervené v různých odstínech nebo černé s pálením. Velikost: Výška v kohoutku 45-50 cm.
Temperamentní, pozorný a pohyblivý pes. Po svých vesnických předcích zdědil přirozenou ostrost a schopnost poradit si v každé situaci. Je velmi učenlivý a Inteligentní, dobře hlídá.

Pravděpodobně má nejblíže k původnímu typu pinče, od něhož byli později odvozeni dnes známější dobrmani i malí hladkosrstí pinčové. Středně velcí hladkosrstí psi se odnepaměti vyskytovali na německém, ale i českém venkově, a plnili tam nejrůznější úkoly: lovili krysy, hlídali dvůr, doprovázeli formany a povozníky.Chceš se spřátelit?

28. prosince 2011 v 15:15 | Adell a Kama |  Blog
Jestli se chceš spřátelit, stačí do komnentářů napsat:
1) Přezdívku
2) Blog
3) Něco o našem blogu (např.: Krásný, ale potřeboval by vylepšit články)

Nebudeš se do nás navážet, kritizovat a podobně.
Neznamená, že bereme všechny co se sem zapíšou. ;)
Neděláme diplomy! (dopadlo by to příšerně)

Grónský pes

28. prosince 2011 v 13:42 | Kama |  Špicové a primitivní plemena
Grónský pes patří mezi nejstarší plemenům na světě. Eskymácké kmeny ho dodnes využívají jako tažnéhlo a loveckého psa. Jeho tělesné rozměry nejsou standardem přeně stanoveny - 55cmv kohoutku u fen a od 60cmu psů je povoleno vše, co neškodí výkonnosti a celkovému harmonickému vzhledu těchto saňových psů.
Silný severský špic z Grónska je zvyklý na život v mrazivých povětrnostních podmmínkách, které mu nebrání v podávání obdivuhodných důkazů vytrvalosti a houževnatosti. Silně vyvinutý lovecký instinkt se soustředdí hlavně na tuleně a lední medvědy. Jinak je to přátelský tvor, překypující energií a odvahou.


Dárečky :)

27. prosince 2011 v 17:16 | Kama
Ahoj doufám, že jste mně krásného a bohatého Ježíška. Tady jsem nafotila pár dárků co jsem vyfotila. PS: nejsou včechny :D


1)Notebook + myš a byl ten nejlepší dárek co jsem mněla :)


2)Sodastream + 3 láhve + 3 sirupy (jsou tu jen 2 v té třetí byl sirup :D). A ten energy chutná jako redbull :).


3)Taška na fotbal :)


4)Enciklopedie psí :)5)Svetr + šálek6)Župan PS: je to trochu divné :)


Dánský ohař krátkosrstý

27. prosince 2011 v 8:24 | Adell |  Ohaři
Je dost blízký anglickému pointrovi, takže jeho anglické jméno se změnilo z někdejšího Hertha Dog na nyní používané Hertha Pointer. Slovo Hertha je jméno feny, která byla zakladatelkou plemene.
Jedna hezká světle červená fena krátkosrstého ohaře se přidala ke skupině utahaných Dánů a usilovně se jich držela. Vojáci jí začali říkat Hertha, a když dorazili domů, prodali ji místnímu lovci, který ji zase prodal jinému myslivci, který působil v Jutsku.
Nedaleko měl statky vévoda z Austenborgu, kterému patřil psinec s dovezenými anglickými pointry. Ti byli shodou okolností také světle červení, jen s malými bílými znaky. Jedním z nich, psem jménem Sport, nakryli Herthu a jejich potomstvo se stalo základem chovu nového plemene.
Ke konci 19. století byl založen speciální chovatelský klub a r. 1897 byl vypracován standard plemene. Plemeno se podobalo anglickému pointrovi, ale odlišnosti byly dost jasně zřetelné, aby mohlo být chápáno jako svébytná forma. Jeho chov byl skutečně čistokrevný, což se nedalo říci o dánských chovech anglického pointra. Bylo tomu tak proto, že zatímco dánští krátkosrstí ohaři byli chováni bez příměsi cizí krve, v Dánsku chovaní angličtí pointři byli často "oživováni" křížením právě s nimi.
Nelze se divit, že zastánci dánských krátkosrstých ohařů, kteří byli čistokrevně chováni už sto let, se velice zlobili, když roku 1982 odmítla dánská kynologická organizace (Dánský kynologický klub, DKK) oficiálně plemeno uznat s odůvodněním, že jde o pouhou varietu anglického pointra. Je ovšem více než jasné, že plemeno dřív nebo později uznáno bude.
V Dánsku je stále oblíbenější, i když jinde je známo jen málo. Součástí jeho kouzla je přirozeně sytá červená barva, ale lidé ho mají rádi i pro sílu, výkonnost, živost, inteligenci a výjimečnou chápavost při loveckém výcviku.
Moje dárky

26. prosince 2011 v 9:40 | Adell
Chcu se pochlubit s tým, co jsem dostala. Jsem moc nadšená. I když naši koupili taťkovi nový mobil i tetě, tak jsem toho měla dost.
1) Sodastream + sirupy, forma na led.

2) Batoh nike do školy.
To není přesně on, ale nějaká podoba je ;). Na mé fotce nejde vůbec vidět, tak jsem stáhla nějakou z internetu.

3) Tička puma
Moje mamka se nikdy netrefí do mé velikosti, ale mě se ty trička líbí. (PUMA)

4) Mikina puma

Podobná, na fotce nejde vidět :(

5) Sims 2 volný čas

6) Knížku, kalkulačku, bedničky k pc, sprchový gel, ponožky, voňavku playboy rock :D, sluchátka.
Sorry za kvalitu, bylo to focené přes mobil (lepší to nikdy nebude). Néní to všechno, ale však to je jedno...

Německ ovčák

25. prosince 2011 v 17:55 | Adell |  Obrázky
Ahoj, určiě jste si všimli, že máme nový design! Je úžasný, krásný a nevím co ještě. Je nádherný od MoniQue, děkujeme moc!


Co pejskům pod stromeček?

23. prosince 2011 v 11:34 | Adell |  Zajímavé články
Osamělí lidé i příslušníci velké rodiny - ti všichni nadělují pod stromeček dárky nejen sobě navzájem, ale také svým zvířecím miláčkům. Hlavně psi, kteří s námi žijí v bytě a zažili už několik Štědrých večerů, dobře chápou princip "hry na schovávanou", dokážou v množství balíčků vystopovat ten svůj a někdy ho i opatrně rozbalit.
PAMLSKY
Kostička z buvolí kůže je vhodný dárek, který navíc pes snadno nalezne mezi ostatními vánočními balíčky. Prodávají se v různých velikostech a provedeních.
HRAČKY
Vhodná hračka patří k výchově i zábavě každého mláděte. Pokud nedopřejete svému štěněti hračku, se kterou si ukrátí dlouhou chvíli a na které by mohlo vyzkoušet své zoubky, můžete očekávat, že za oběť padnou vaše boty, součásti oblečení, kniha, kabelka nebo elektrická šňůra. Materiál, ze kterého je hračka vyrobena, musí být natolik odolný, aby vydržel soustavný nápor prvních psích zubů, nikoliv však tvrdý a lámavý, protože by po rozlomení mohl psa poranit.
OBLEČENÍ
Pro zdraví i pro parádu můžeme psovi vybavit šatník. Fenka bude rozhodně potřebovat hárací kalhotky, choulostiví a krátkosrstí psi flísovou mikinu, pletený svetr nebo aspoň šálu. Tlapky uchráníme před blátem, ledem a solí vhodnými botami a tělo před mokrým sněhem pláštěnkou s kapucí.
A jaké barvy se nosí letos v zimě? Růžová, červená, černá, béžová a všechny odstíny modré.
DOPLŇKY
Mezi praktické dárky, které pes stejně musí mít, řadíme vodítka a obojky, pelíšky, cestovní klece, záchodky pro malá plemena, misky na krmení a na vodu, kartáče a hřebeny, prostřihávací (efilační) nůžky, prořezávací a trimovací nůž, strojek na stříhání - ruční nebo elektrický … a spoustu dalších věcí. Tak proč alespoň něco z toho nepořídit psovi k Vánocům?
KOSMETIKA
Užitečným dárkem jsou přípravky na likvidaci nebo odpuzování zevních parazitů. Oceníme ho my i náš pes, až si domů přinese blechu. Z oblasti léčebné kosmetiky bude o Vánocích nejvyšší čas pořídit psovi na mrazem a posypovou solí vysušené tlapky hojivou mast, další tip na užitečný dárek jsou kapky na preventivní čištění uší nebo oční kapky pro ošetření lehkého podráždění očí.

Sice jsou už Vánoce zítra, ale určitě někdo nějaký ten dárek pro svého věrného kamaráda ještě hledá. Je toho na výběr dost, určitě tento článek pomůže.


Tento článek jste mohli číst v časopise - Planeta zvířat

Prázdniny:))

22. prosince 2011 v 13:27 | Adell |  Informace
Ahoj, konečně jsme se všichni určitě dočkali prázdnin, zachvílu Štědrý den a potom zase silvestr... Někdo se dočkal sněhu, který zalehl naší celou krajinu. Deny (můj pes) se v tom rád vále, nebo ho i jí. :DD Nechce se mi tu furt vkládat nějaké věci o psech. Pak všeci ve škole mi nadávají a dělají si ze mě srandu, že .."Adélo, on prej jedl hamburger ze psího masa!". Samožřejmě to nemyslí vážně a já už pak nevím co říct!

Dneska to byl docela náročný den, pokaždé vstanu do školy jak obvykle. Dali jsme si pár dárků, dostala jsem náramek, naušnice, bločky, klíčenku, velkou sponu do vlasů, lak na nehty (žlutý) a ještě citáty na klíče. Nevím, jestli jsem to vypsala všechno, ale šak je to úlně jedno... Ty citáty mě pobavili, např.: Můj manžel mi dal na vybranou: Buď on, nebo pes. Občas se mi po manželovi stýská. Potom jsme ve škole měli Vánoční show. První jsme měli takové anglické divadlo Mrazík. Trochu jsem tomu porozuměla. Hrali tam i moji spolužáci, tak jsme je museli podpořit ;). Potom byla vědomostní soutěž, pár cvičení jsem udělala, ale zas tolik ne. Jako odměnu jsme dostali čokoládu. Potom sportovní soutěž, ta dopadla blbě, já jsem nastěstí nesoutěžila. Jenom kluci, ale možná bychom jsme i vyhráli, protože nás spoustu chybělo a museli jsme rychle najít náhradu. Potom vyhlášení a mohli jsme jít zpátky do tříd. Tam jsme se dívali na horor Paranormal activity 3 s titulkami. Viděla jsem všechny díly a celkem to bylo dóst strašidelné. Vždycky jsem si dala ruku před sebe když jí třeba ztáhli ze schodů nebo za vlasy. Ale stejně jsem to viděla.

TeĎ půjdu za Denym a zahrajem si koulovačku. Tak ahoj... :))

Takhle to vypadá u nás venku :))

Vánoce jsou za dveřmi!

18. prosince 2011 v 13:09 | Adell |  Informace
Zdravím, jak už jste si určitě všimli, že Vánoce už tady budou. Tak aby náš blog obudil tročku vánoční atmosféry, vkládám tu roztomilé fotky. Myslím, že jsou k Vánocům ty pravé, protože láska a krása tam určitě patří. Dávám toť toto do informacích, protože jsem nevytvořila rubriku obrázky a já jsem moc líná, tak to bude bohužel v informacích. Zas tak to nevadí ne? Tak v celém článků máme pár fotek :). Určitě vás pobaví.