Leden 2012

Rhodéský ridgeback

6. ledna 2012 v 19:26 | Adell |  Honiči, bazváři a příbuzná plemena
Větší silný a svalnatý pes s pruhem obrácené srsti na hřbetě. Hlava dlouhá, mezi ušima široká, s plochou lebkou, výrazným stopem a suchými pysky. Oči dále od sebe, kulaté. Uši vysoko nasazené, středně velké, u nasazení široké a pozvolna se zužující, přiléhající k hlavě. Krk delší, silný, bez laloku. Tělo s hlubokým a prostorným, ale ne příliš širokým hrudníkem, pevným hřbetem a dobře osvalenými žebry. Končetiny rovné, silné, osvalené, suché. Ocas u kořene silný, postupně se zužující, nesený v mírném zatočení vzhůru. Srst krátká, hustá, hladká a lesklá, s charakteristickým "ridgem", tedy pruhem obrácené srsti na hřbetě, jenž je typickým znakem plemene. Zbarvení světle až červeně pšeničné. Velikost - ideální kohoutková výška psů 63-68 cm, fen 61-66 cm při hmotnosti 30-38 kg.
Živý, pohyblivý a vytrvalý pes, aktivní i při vysokých teplotách. Vůči cizím si uchovává odstup, vůči své rodině je oddaný a ve vztahu k dětem spolehlivý.

Bearded collie ( Vousatá kolie )

2. ledna 2012 v 8:48 | Kama |  Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Předky dnešního plemene lze údajně najít mezi pastýřskými psy z 15. století. Pro přátelskou povahu, mírnou a vyrovnanou povahu je vousatá kolie oblibeným rodinným společníkem. Není však úplně bezproblémová : Tento až 56cm vysoký pes potřebuje hodně pohybu, jeho dlouhá srst vyžaduje časově náročnou péči a špínu z procházky přináší ,,spolehlivě" až do bytu.
Vousatá kolie je samostatný pes, který se dokáže prosadit. Je zvyklý zahánět svěřený dobytek v neschůdném terénu. Jako u většiny pracovních plemen psů neodpovídá život bez úkolů, společnosti a dostatečných pohybových aktivit jeho přirozeným potřebám. Za kompetentní zacházení se odvděčí radostným, snášenlivým a otevřeným charakterem, který ocení hlavně rodiny.

Zabitej Silvestr...

1. ledna 2012 v 10:52 | Adell |  Informace
Silvestr jako poslední den v roce miluju! Hlavně když jsem ho ztrávila s kámoškou a sestrou, tak vám o tom něco napíšu... Přišli k nám asi kolem 18 hodiny kámoši (celá rodina). My jsme si zahráli aktivity 2, to byla sranda :D. Potom Sims 2, monopoly a potom zase aktivity 2, úplně všeci. Nesnášela jsem pantomimu, to byl trapas! Vždycky jsme se pořádně zasmáli. Trvalo to asi ze 2 hodiny. Nakonec, když bylo mooc pozdě, můj taťka měl pantomimu... Vzal si dres Čajánka (sleduje hokej), poskládanou hokejku xD, puk. Tak co to asi bude.. Mysleli jsme, že hokejsta, ale měl to být jen ten puk. Před půl noci, jsme se pořádně oblékli a vyrazili jsme ven se podívat na ohňostroj. Nesnáším ty rány, je mi trošku líto psů, můj pes byl naštěstí zavřený ve sklepě. Tak jsme to zapili, popřáli jsme si co nejvíce zdraví a úspěchů v novém roce. Chtěli jsme vyrazil na ohňostroj, který měl začít o půl jedné. Viděli jsme letět vystrašeného psa dolů. Můj taťka na něj volal jménem breisy (v ulici jsou 2 stejní psi, jejich plemeno je bílý švýcarský ovčák). Taťka toho psa stopnul a chtěl ho uklidnit. Jak já jsem si toho psa všimla, říkám, že to není Breisy, protože to byl pes a Breisy je fena tak je menší, a nemá tak hustou srst narozdíl od Bodyho. Říkala jsem že je to Body, chtěla jsem ho hned zavést domů, ale neměl obojek. Je dost dobře vycvičený, tak jsem pořád na něj volala. Chudák se úplně bál, měl i sklopené uši dolů. On byl rád, že nás našel, pořád létal za mnou, taťkou, kámoškou. Ale museli jsme ho nějak zavést domů a tak jsem šla u něho, držela jsem se ho o tělo a vyrazili k němu domů, ale potom nějak zrychlil a rozutekl se. Už na něj čekala pánička a tak jsem byla šťastná, že se nic nestalo :). Aspoň jsem oslavila nový rok s dobrým skutkem :D. Tak jsem pokračovali dál cestou na ten ohňostroj, který byl úžasnej. Tam jsme zase popili, ale museli jsme jít zase domů. Než jsme došli, byli 2 hodiny... Ten Silvestr jsem si dost užila, doufám, že jste taky tak oslavovali a neskončilo to nějak tradicky. Tak úspěšný nový rok! :))